"Nie wchodź mi pod lufę"

Dział dyskusji ogólnej społeczności A3C.

"Nie wchodź mi pod lufę"

Postprzez Wikary » 29 wrz 2017, o 23:44

Jest pewne nieporozumienie odnośnie tego jak się zachowywać w walce, gdy koledzy sobie wokół biegają. Nie zawsze można narzekać, że ludzie "włażą pod lufę". Wszystko zależy od tego czy postrzelony i strzelający byli na swoim miejscu w formacji:

1. Jeśli obaj nie byli w formacji, wina jest raczej po stronie strzelającego, bo zawsze trzeba uważać jak się strzela. Natomiast raczej wszyscy przyznają, że jest mocno usprawiedliwiony. Zakładam przy tym, że formacja się po prostu rozlazła w walce. Bo jak jednostka straciła spójność bez walki, to większość winy ponosi dowódca:)
2. Jeśli strzelający był w formacji, a postrzelony ją opuścił, winny zwykle jest postrzelony (choć i tak trzeba uważać).
3. Jeśli postrzelony był w formacji, to winny jest zwykle strzelający.

Masz kolegę przed sobą w formacji? To masz przechlapane i musisz bardzo uważać.
Dlatego ważne jest wybieranie formacji, gdzie szanse na FF są zminimalizowane, tzn. unikamy kolumny jak możemy:)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Wikary
Podpułkownik
Podpułkownik
Karts DLCHelicopters DLCMarksman DLC

Re: "Nie wchodź mi pod lufę"

Postprzez Augustus » 30 wrz 2017, o 00:55

Niestety formacja kolumna wybierana jest najczęściej przez dowódców drużyn bo najłatwiej ją prowadzić, nie zważając na siłę ogniową czy przewidywany kierunek ataku.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Augustus
Major
Major

Postprzez Wodzu » 30 wrz 2017, o 00:59

To prawda, nie wiedzieć zupełnie czemu. Podczas swobodnego przemarszu jest ok ale co gdy jest prawdopodobieństwo wystąpienia wroga, po prostu, drużyna w dupie. Dzisiaj podczas misji bardzo ładnie ludzie wykonali podwojoną kolumnę. Spełniała swoje zadanie w 100 procentach.
Wodzu
Generał brygady
Generał brygady

Postprzez mattpo » 30 wrz 2017, o 03:41

Jak kolumna to tylko dwojkowa. Moja ulubiona formacja marszowa itp. Chyba ze gramy Unsunga, no to wtedy w dzungli tylko kolumna. Kazda inna formacja podnosi ryzyko wejscia na "mine" czy inna "pulapke"
Obrazek
mattpo

Postprzez Augustus » 30 wrz 2017, o 09:03

Obstawiam ze chodzi ci o tzw szachownice, kolumna dwojkowa to jak dzieciaczki za raczke ida tzn. Zolnierzom stojacym w ugrupowaniu rozwinietym w dwuszeregu dasz komende "W prawo zwrot!" wtedy stworza ugrupowanie marszowe - kolumna dwojkowa.

Obrazek
Augustus
Major
Major

Powrót do Dyskusja ogólna